šipkašipkaZpět

Tenisový turnaj mladšího žactva O pohár předsedy 27.-28.8.2016

30.8.2016

Ve dnech 27.-28.8.2016 se na kurtech LTC Domažlice uskutečnil další ročník celostátního tenisového turnaje mladšího žactva. Akce se zúčastnilo celkem 15 dívek a 13 chlapců převážně ze západočeské oblasti. Soutěž žákyň ovládla Lucie Fiedlerová z TK Slavia Plzeň, která ve finále jasně přehrála svou klubovou spoluhráčku Lenku Šikovou v poměru 6:0 a 6:1. Úspěch plzeňských hráček završila Fiedlerová i ve čtyřhře, kdy spolu s kolegyní Anetou Krátkou ve finále po boji porazily další plzeňský pár Majerová/Pechová (TK Slavia/TK Škoda Plzeň) 7:6 a 6:3. Domažlickým hráčkám se ve dvouhře moc nedařilo – jak Michaela Procházková tak i Stela Provalilová prohrály v 1. kole. Částečný úspěch zaznamenala Stela Provalilová ve čtyřhře, kde spolu s partnerkou Zuzanou Dvořákovou (SK Aritma Praha) postoupily do semifinále.

Velkým úspěchem pro domažlický klub skončila soutěž chlapců ve dvouhře. Celkovým vítězem se stal hráč LTC Domažlice Tadeáš Frček, který jako nenasazený porazil všechny své soupeře a po skvělém výkonu si poradil ve finále i s Davidem Dvořákem (SK Aritma Praha). Finálové utkání muselo být za vyrovnaného stavu 3:6 a 6:4 ukončeno pro nevolnost a celkovou únavu hráče Dvořáka.

Ve čtyřhře se nejvíce dařilo páru Dvořák/Peroutka (SK Artima Praha/TK Škoda Plzeň), který ve finále přehrál první nasazený pár Zikmund/Ferus (TK Cheb/LTK Klatovy) výsledkem 5:7, 6:2 a 10:1. Z domažlických hráčů dosáhla nejlepšího výsledku dvojice Štěpán Kortus a Tadeáš Frček, která se probojovala do semifinále.

Na fotkách finalisté dvouhry chlapců Tadeáš Frček (vítěz) a David Dvořák a finalistky dvouhry děvčat Lenka Šiková a Lucie Fiedlerová (vítězka).

Přejete si dostávat novinky o LTC Domažlice?

Budeme vás pravidelně informovat o novinkách, výsledcích soutěží, změnách, atd…

Prosím zkontrolujte vámi zadanou e-mailovou adresu.