šipkašipkaZpět

Celostátní turnaj mladšího žactva na kurtech LTC Domažlice

6.8.2020

Ve dnech 1.-4. srpna 2020 se konal na našich tenisových kurtech v Domažlicích 8. ročník celostátního turnaje mladšího žactva „O pohár předsedy“. Přivítali jsme celkem 37 dětí z celé republiky, z toho bylo 16 chlapců a 21 dívek ve věku 10–12 let. V soutěži chlapců došlo během turnaje k několika překvapivým výsledkům a nečekaným porážkám favoritů. Velmi pěkné a sympatické výkony předváděl teprve 10-letý David Svoboda z LTK Klatovy (syn domažlického odchovance a bývalého vynikajícího tenisty Roberta Svobody). Probojoval se až do finále, kde nakonec nestačil na Adama Kotrbu (TK Lokomotiva Plzeň), který zvítězil 6:0 a 6:1. Ve čtyřhře slavila celkové vítězství dvojice Kotrba/Novák (oba TK Lokomotiva Plzeň) před párem Knotek/Svoboda (oba TK Klatovy). Z domácích hráčů se turnaje zúčastnilo celkem 5 chlapců - Filip Procházka, Adam Pivoňka, František Doležal, David Hejda a Matyáš Havlovic. Bohužel žádný z nich nepostoupil do druhého kola ani v singlu, ani v deblu.

Přestože ani v soutěži dívek nebyla o překvapivé výsledky nouze, tak se do finále dvouhry probojovaly hlavní favoritky turnaje – Adriana Hessová z Chebu a k naší radosti i naše zástupkyně Jolana Hlavatá. Z celkového vítězství se po dramatickém a vyrovnaném souboji nakonec radovala Hessová po výsledku 7:6 (8:6) a 6:3. Obě finalistky a kamarádky suverénně ovládly i soutěž ve čtyřhře, když společně zvítězily ve finále nad dvojicí Schaferová/Bicencová TCG K. Vary/TK Lokomotiva Plzeň) v poměru 6:2 a 6:1.

Kromě Jolany Hlavaté hájily barvy LTC Domažlice ještě další 2 hráčky – Bohdana Kalousová a Eva Kubecová, které ale ani přeš bojovný výkon neprošly přes první kolo.

Výsledky závěrečných kol:

Chlapci dvouhra:

Semifinále: Svoboda - Podlipský 6:3, 6:4 a Kotrba – Lojka 3:6, 6:3, 6:0

Finále: Kotrba – Svoboda 6:0, 6:1

Chlapci čtyřhra:

Finále: Kotrba/Novák – Knotek/Svoboda 6:3, 6:3

 

Dívky dvouhra:

Semifinále: Hessová – Bicencová 6:3, 6:0 a Hlavatá – Kučerová 6:0, 6:0

Finále: Hessová – Hlavatá 7:6 (8:6), 6:3

Dívky čtyřhra:

Finále: Hessová/Hlavatá – Schaferová/Bicencová 6:2, 6:1

Za pořádající klub LTC Domažlice shrnul průběh turnaje jeho ředitel Luděk Hlavatý:

„Turnaj měl velmi slušnou účast a úroveň, viděli jsme několik vynikajících zápasů. Musím také pochválit všechny děti za to, jak se vypořádaly s rozmary počasí. V sobotu bylo extrémní vedro, v neděli zase pršelo a v pondělí jsme kvůli dešti nemohli hrát vůbec a finále dívek se proto dohrávalo až v úterý a ve středu. Chtěl bych také poděkovat mým kolegům z organizačního týmu, hlavně Jirkovi Pivoňkovi (vrchní rozhodčí) a Štěpánovi Podestátovi a Kamile Hůttové (údržba kurtů a občerstvení), kteří mají velikou zásluhu na tom, že se turnaj povedl a všichni účastníci včetně rodičů byli spokojeni.“

Další větší akcí na domažlických kurtech bude 8.8. celostátní turnaj kategorie BABY (děti ve věku 8 – 9 let) a po něm pak celostátní turnaje staršího žactva (22.-24.8. 2020) a dorostu (29.-31.8.).

Vrcholem sezóny pak bude již tradičně další (letos již 62.) ročník kvalitního celostátního turnaje mužů – Přebor Chodska, který se letos uskuteční 12. – 14.9.2020.


XX

Přejete si dostávat novinky o LTC Domažlice?

Budeme vás pravidelně informovat o novinkách, výsledcích soutěží, změnách, atd…

Prosím zkontrolujte vámi zadanou e-mailovou adresu.