šipkašipkaZpět

30. ročník CT dorostu - O Chodský čakan

3.7.2023

Ve dnech 01.-02.7.2023 se konal na městských tenisových kurtech v Domažlicích již 30. ročník  celostátního turnaje dorostu – O Chodský čakan.   Pořadatelé z místního klubu LTC Domažlice přivítali celkem 16 dívek a 13 chlapců z celé republiky ve věku od 15 do 18 let.  Ve dvouhře dorostenců potvrdil roli favorita Tomáš Pošvář z klubu TK Slavia Plzeň, který jako nejvýše nasazený hráč prošel celým turnajem bez ztráty setu a ve finále si relativně hladce poradil i se svým týmovým spoluhráčem Janem Bisekem po setech 6:3 a 6:0. Oba plzeňští hráči pak společně zvítězili i ve čtyřhře. Z domácích tenistů se nejvíce dařilo Štěpánovi Kortusovi, který se ve dvouhře probojoval do semifinále a ve čtyřhře pak společně se Štěpánem Kofroněm prohráli ve finále. Z dalších hráčů LTC Domažlice se ještě probojovali do čtvrtfinále dvouhry Tadeáš Podestát a Adam Pivoňka. T. Podestát k tomu ještě společně s Janem Kužílkem (TK Škoda Plzeň) přidal postup do semifinále čtyřhry.

Ve dvouhře dívek se nakonec radovala z vítězství A. Bicencová (TK Slavia Plzeň), která ve finále po velikém boji porazila V. Benáčkovou (TC ESO Praha) 7:6 a 6:4. Z domažlických dívek se ve dvouhře probojovala Michaela Procházková do semifinále, kde narazila na pozdější celkovou vítězku Bicencovou, které podlehla po sympatickém výkonu 1:6 a 1:6. Další zástupkyně LTC Domažlice Jolana Hlavatá se probojovala do čtvrtfinále. Obě domažlické hráčky navíc společně postoupily do finále čtyřhry, kde nestačily na dvojici Bicencová/Karšňáková (obě TK Slavia Plzeň) a prohrály 3:6 a 0:6.

 

Další větší akcí na domažlických kurtech bude celostátní turnaj mladšího žactva (8.-9.7.2023) respektive MINI a BABY (9.7.2023).

Přejete si dostávat novinky o LTC Domažlice?

Budeme vás pravidelně informovat o novinkách, výsledcích soutěží, změnách, atd…

Prosím zkontrolujte vámi zadanou e-mailovou adresu.